Chřipka
Když se řekně chřipka, tak asi každému z nás se vybaví období spojené se spoustu nepříjemností. Osobně se nerad omezuji v aktivitách, tak se snažím chřipku podchytit hned na počátku. Popravdě několik let jsem neměl tu kasickou chřipku, kdy je člověk úplně KO a není ničeho schopný. Vždy ji nějakým způsobem podchytím hned v začátcích. Abych vás moc nezdržoval, tak nejdříve napíšu jak vnímám příznaky a pak vám prozradím jednoduchou léčbu, která u mě zabírá. Obecně aby vše níže fungovalo, tak vám doporučím mít střeva v pořádku nebo všechny nemoci začínají zrovna ve střevech.
Příznaky
Únava, chybějcí energie, nechuť k obyčejným aktivitám, lehká bolest těla, prskání po ránu, bolest pod očima
lehká zimnice, někdy citím, že se mi začínají ucpávat dutiny, jemná rýma
Léčba
Omezení fyzických aktivit – bohužel tělo přes výše uvedené příznaky mi naznačuje, že něco není dobře. Abych léčbu urychlil, tak pro jistotu omezím fyzické aktivity. Dříve (zhruba 10 let zpět) jsem počátky chřipky takzvaně přesportoval. Prostě jsem šel do fitka a tam jsem se úplně odrovnal. Ono to většinou vycházelo, ale jednou se mi to vrátilo i s úroky (dlouhodobá únava, atd.)
Psychický odpočinek – záležitosti, které nemusím řešit, tak je nechám na jindy nebo je deleguji. Prostě i po této stránce se snažím tělu dopřát odpočinek
Bylinný čaj a chřipka
Tady je to nejdůležitejší proč vůbec článek píšu. Od doby, kdy jsem přišel na tuhle bylinnou směs, tak nemám s chřipkou žádný problém. Samozřejmě jako spousta z vás jsem byl vůči takové směsi skeptický, ale postupem času se mi čím dál více ukazuje, že to opravdu funguje. Čaj bohužel nenajdete nikde v krámu, ale pouze ve specializovaných obchodech zabívající alternativní medicínou.
Pro snadnou identifikaci je níže foto obalu. Jaké je vůbec složení takové směsi? Máta, sáchor, ledebouriela, notopterignium, koprníček, lékořice, klanošanta a puer. Vůně čaje je opravdu specifická, taková svěži, silná a intenzivní. Minimálně vám porádně provoní kuchyni. Při prvních příznacích si dávám tři pytlíky denně. Pokud jsou příznaky typu lehká zimnice, tak směs aplikuji první den 3x a pak po dobu dvou následujících dnů dávám dva pytlíky za den. Tento čaj kombinuji pro jistotu s cibulovým čajem, který je mi vždy dobrým pomocníkem v počátcích nachlazení (článek jsem o cibulovém čaji psal dříve: https://www.wearefit.cz/cibulovy-caj/).
Jak si můžete čaj připravit? Do kalíšku vysypte směs a zalijte malým množstvím vařící vody. Po zchladnutí čaj vypijte a směs sníme.
Funguje to
Jeliže si odpočinu a den dva popíjím čajovou směs, tak následující den jsem OK a můžu normálně fungovat. Ono bych mohl fungovat i dříve, ale pro jistotu tělu dávám prostor. JInak co se týče fungování, tak u mě tohle funguje. Samozřejmě u vás může fungovat něco jiného. Jinak na obalu čaje je zmíněno: osoby s vyšším krevním tlakem by se měly vyvarovat nadměrné spotřeby.